nyaralás.2013.08.15. 14:51, nikkii*
Az egész tulajdonképpen 4-én kezdődött, de én csak a 7.-től szeretnék beszámolni. A 7. előtti pár napban ugyanis a családdal nyaraltunk a balaton parton, és már alig vártam, hogy 7-én reggel felkeljek, és meghalljam a barátom érkezését. Vele indultunk ugyanis tovább, Erdélybe. :) Eredetileg az émi táborba indultunk, de oda több, mint 14 óra lett volna az út, így aznap inkább nem utaztunk odáig, Bánffyhunyad környékén szálltunk meg. A faluban épp egy néptánc tábor volt (a barátom is táncol), így nem bánkódott nagyon, hogy nem mentünk tovább, nagyon jól éreztük magunkat ott is. Másnap aztán reggel tovább indultunk, de előtte még megnéztük a falutól nem messze lévő vízesést. Nagyon szép volt. Innen aztán továbbindultunk, Ditróba.
Az egész tulajdonképpen 4-én kezdődött, de én csak a 7.-től szeretnék beszámolni. A 7. előtti pár napban ugyanis a családdal nyaraltunk a balaton parton, és már alig vártam, hogy 7-én reggel felkeljek, és meghalljam a barátom érkezését. Vele indultunk ugyanis tovább, Erdélybe. :) Eredetileg az émi táborba indultunk, de oda több, mint 14 óra lett volna az út, így aznap inkább nem utaztunk odáig, Bánffyhunyad környékén szálltunk meg. A faluban épp egy néptánc tábor volt (a barátom is táncol), így nem bánkódott nagyon, hogy nem mentünk tovább, nagyon jól éreztük magunkat ott is. Másnap aztán reggel tovább indultunk, de előtte még megnéztük a falutól nem messze lévő vízesést. Nagyon szép volt. Innen aztán továbbindultunk, Ditróba. Útközben gyönyörű helyeken mentünk keresztül, csak azt sajnálom, hogy fényképezni nem tudtam. Délután 4-5 között érkeztünk meg Ditróba, ahol egy panzióban töltöttük a következő 2 estét. Uzsonnáztunk, lefürödtünk, majd elmentünk egyet sétálni, illetve vásárolni. Aznap se mentünk el végül a táborba, nem igazán érdekelte egyikőnket se már. Én személy szerint csak a Hooligans-re mentem volna, illetve persze mindegyik másikra is, ha úgy lett volna, de csak az érdekelt annyira, hogy pénzt adjak ki érte. Másnap folytattuk motoros-túránkat, ellátogattunk a Gyilkos-tóhoz, ami szintén gyönyörű hely, utána a Békás-szoroshoz
, a koncertre pedig ugyancsak nem jutottunk el, mert mindketten fáradtak voltunk. Szombaton aztán ismét motorozni indultunk, ezúttal Parajd-ra mentünk a Sóbányába, utána fürödtünk a Medve-tóban (hú, jó sós volt! :D), majd visszaindultunk, és Gyergyóremetén szálltunk aztán délután. Itt már ismerősök voltak, és nagy meglepetésünkre, itt is egy tábor volt éppen. Úgyhogy este meglátogattuk a gála-műsorokat, nagyon ügyesek voltak. A vasárnapi program szerint az Esztenára mentünk fel, mert az ismerősök borjút vágtak. Képzelhetitek, a barátommal, és még egy lánnyal elmentünk inkább szedret szedni :D Hallani se akartuk, nem hogy látni. Éjjel sokáig fent voltunk, a kaja is csak sokára készült el, így képzelhetitek, hogy a Hooligans koncertre se jutottunk el. :/ Na sebaj. Külön élmény volt amúgy oda motorral felmenni, visszafelé viszont már autóval mentünk vissza a szállásra. Másnap visszaindultunk oda, ahol első nap megszálltunk, éjjel egy kicsit néztük a csillaghullást, majd kedden reggel hazaindultunk. Kalandos út volt, tele látnivalóval, és élménnyel. :)
|